"Noc s Andersenem 2015 aneb Z pohádky do pohádky"

06.04.2015 15:06

 

 

 

Noc s Andersenem jsme zahájili v kroužku pokřikem: "Dnes je tu ten slavný den, přichází pan Andersen ..." a písničkou Od pohádky klíček mám. Otevřeli jsme velkým klíčem říši pohádek a vstoupili do příběhu O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Společně jsme si zadováděli na košťatech, letěli padákem, přistáli na hradě, kde jsme se báli s písničkou Strašidla a kde jsme taky vysvobodili Jasněnku.
Za pomoci víly Pohádky jsme se přenesli do dalšího příběhu, kde Honza získal od čertů kouzelný ubrousek, který nám ve školce přičaroval pudinkové překvapení a hostinu na královském dvoře.
Čáry máry zahrádka, ať je tady pohádka. Tak nás víla přenesla do dalšího příběhu, kde chytrá princezna Rozmarýnka hádala, až prohádala. I my jsme řešili zapeklité hádanky a sami si vyzkoušeli obléknout kalhoty v nejkratším čase:"Jednou dírou tam, dvěma dírami ven. A když jste venku, teprve jste tam". A zabít hřebík a zase vytáhnout :"Když šel ven, za krk ho tahali". 
Z pohádkové říše nám zmizely kouzelné šátky, ale že jsme byli v pohádce, tak nám po splnění všech úkolů, ukázaly cestu. Kam? No přece k pokladu!!! Moc jsme se báli, ale zvědavost zvítězila. S baterkami jsme šli. Poklad víly Pohádky hlídali trpaslíci, kteří nám vydali zasloužený poklad. Tím skončila kouzelná výprava po pohádkové říši:0)
 
 
 
   
 
klik