Noc s Andersenem 2014

06.04.2014 19:54

 

 

 

 

Představte si, že na Masarykově ZŠ a MŠ Český Těšín nocovalo celkem 185 dětí a 14 dospěláků.

Byla to naše 10. Noc s Andersenem, a tak jsme se ji snažili vyšperkovat doslova jubilejně.
 
Vytvořili jsme školu čar a kouzel Komeňákovice na hradě Komeňákov - to proto, že naše škola leží na ulici Komenského. Sjelo se k nám 10 kouzelnických škol, aby se mohly zúčastnit boje o zlatý pohár. Byly to Upíří Frýdlovice (MŠ), Zlatovice (MŠ), Drakovice (MŠ), Doupětovice (ŠD), Čápovice Klapatice (ŠD), Šikulvír (2.B), Kočkovír (2.C), Kouzlometi ze 3.B, TryskoKočičí Univerzita (4.B) a nesjtarší spáči ze školy Drakojedů (5.A).

 

Na slavnostním ceremoniálu jsme do Komeňákovic přijeli speciálně vypraveným parním expresem a to přímo z nástupiště 9 a 3/4 a byli v nich uvítáni studenty Drakojedí školy.Ti nám předvedli svůj bojový tanec, dámy nás uvítaly něžným tancem na louce plné motýlů a prožili jsme také plesovou sezónu doplněnou zpěvem a hrou na flétny. Paní ředitelka nám po svém pohádkovém proslovu předala klíč od bran našeho hradu Komeňákov a my jsme si mohli začít užívat.
 

Každá škola, jejíž jméno vydal kouzelný zlatý pohár, vyslala svého studenta, aby přiložením ruky na starobylou knihu slíbil stát se Ochráncem psaného slova, získal tak pro svou školu tajemné pamětní průkazky, které všechny její studenty přenesly do světa čar a kouzel. Kdo by kartičku ztratil, mohl se rovnou ocitnout doma v posteli, a proto ji všichni pečlivě chránili. Výstřel plný listů ze zlatonosného stromu naši Noc zahájil. V tu chvíli byli rodiče odesláni zpět do svých domovů a začaly se dít divy...
 

V každé škole byly vytvořeny koleje, které spolu soupeřily a bojovaly v různých soubojích. Luštily se záhadné kódy, hledala se Komnata nejvyšší potřeby, vyráběly se kouzelnické hůlky, tajné deníky, bojovalo se s drakem (v od půlnoci do jedné hodiny ráno), hrálo famfrpál (od dvou do tří hodin ráno), učilo se kouzlit, pekly se kouzly naplněné buchty, závodillo se v letu na koštěti, vydávalo se na děsivé noční výpravy do Zapovězeného lesa (přesně o půlnoci) a mimo jiné se za svitu hvězd zasadil náš Pohádkovník. Aby nám krásně rostl, vyprávěli jsme mu pod noční oblohou pohádky a pro dobrou noc mu i zazpívali. Jsme rádi, že se pro nás stane do budoucna samozřejmostí část noci pobýt pod jeho větvemi. Celou noc se za splněné úkoly sbíraly anderseňáky a za ty se mohlo za prvního ranního rozbřesku nakupovat v Příčné ulici.
 

Ti nejmenší kouzelníci šli spát už kolem 21. hodiny, ti nejstarší naopak usnuli až kolem 6.hodiny ranní, ale to už se před 7.hodinou ranní začali probouzeli ti, kteří usnuli nejdříve :o))


Za to, že jsme nezemřeli v hradních zdech hlady, vděčíme všem maminkám, babičkám jiným dobrým vílám a "vilákům", kteří napekli jako vždy úžasné dobroty, a protože noc byla tajuplná i tyto dobroty v bráně školy získaly záhadné barvy. Bábovky a buchty zčervenaly, zezelenaly a zmodraly, z muffinů z ničehonic vylézaly žížalky a z chlebíčku vykukovaly oční bulvy, dokonce k nám dorazila také třesoucí se sražená mozkomorova krev :o) ...., věřte, nevěřte, vše mizelo v průběhu bojů jako když kouzelným proutkem mávnete.
 
"Noc s Andersenem" jsme si náležitě užili, tomu snad ani jinak být nemůže, a nedočkavě už vyhlížíme tu příští..., která se bude s největší pravděpodobností konat 27.3.2015. Alespoň takovou informaci přinesla naše sova z Uherského Hradiště, přímo z ústředí pohádkové noci.
 
za všechny z Masarykovy ZŠ a MŠ Český Těšín sepsala Andrea Štemberková

 

 

Slavnostní 

ceremoniál

 

Některé fotografie se vám možná budou zdát rozmazané, 

to žluté skoro neviditelné v tělocvičně je téměř nedosažitelná zlatonka,

ale vězte, že jsou pouze dvě možnosti :o)

Prostě buď děti byly tak rychlé, a nebo se mezi nás v noci pletli školní duchové... kdo ví, jak to vlastně bylo.

 

 

                                 

                 Drakojedi (5.A)               Doupětovice (ŠDK)              Šikulvír (2.B)                 Kočkovír (2.C)

                 Kouzlometi (3.B)

                 TryskoKočičí Univerzita (4.B)

 

                           

              Čápovice Klapatice               Drakovice                    Upíří Frýdlovice                 Zlatovice

                         (ŠDS)                           (MŠHŽ)                             (MŠF)                            (MŠS)