Hodnocení projektového odpoledne - 23.3.2011

07.04.2011 21:51

 

 

 

Dne 23. 3. 2011 se někteří žáci druhých až čtvrtých ročníků zúčastnili projektového odpoledne na téma „Výlet do města snů“.

 

Vytvořit bezpečný prostor žákům pro sdílení vzájemných problémů, ukázat, jak se vzájemně respektovat,  pomáhat si a překonávat své případné obtíže bylo cílem konání tohoto dne. Společnými úkoly, hrami a nejrůznějšími aktivitami byli žáci vedeni k přímému a spontánnímu vyjádření svých pocitů, potřeb a představ.

 

Na cestu do města svých snů se museli řádně připravit. V co nejrychlejším čase sbalit své zavazadlo, nebylo vůbec  snadné. Urovnat předměty do pomyslného kufru tak, aby se přes sebe nepřekrývaly a vešly se tam všechny, se povedlo opravdu jen těm nejšikovnějším. Když bylo sbaleno, nastoupili žáci do dopravních prostředků. Stoupání vzhůru  létajícím balónem nebo vznášení se v prostoru rakety nekladlo meze v rozvoji dětské  fantazie. To, co se jim ve svých představách podařilo zhlédnout, později děti výtvarně ztvárnily v kresbě svého města. Cestou na výlet  však děti zažívaly také nejedny  komplikace.

 

Na palubu lodi se totiž dostaly bacily a  klíšťata. Tyto  museli žáci zneškodnit.  Nejlepším pomocníkem se ukázaly kolíčky, díky kterým mohly děti dále postupovat ve svém cestování.  Konečně zahlédly první budovu na pevnině. Byl to kostel, jehož jméno neznaly. Ze starého nápisu zůstaly už jen šifry, které žáci museli rozluštit. A tak  počítali, luštili křížovky, sestavovali písmena tak, aby odhadli správný název památné budovy...

 

Kromě kostela však nebylo na pevnině nic. Bylo na dětech, aby si samy ve skupinkách určily, co by si ve svém městě přály. Ve skupině chlapců nechyběla policie, věznice, požární zbrojnice a nemocnice. Dívky si vysnily hříště, parky a spoustu zeleně. K potěšení pedagogů se v obou pracích objevily také školy.

 

A co sami žáci hovoří o prožitém odpoledni v prostředí školy:

 

 Přeji si více takových dnů, měli byste to dělat častěji.

 

Líbily se mi všechny úkoly.

 

Nejlepší byla „města“.

 

Líbily se mi hry  „Klíšťata“ a  „Bacily“.

 

Líbilo, se mi, jak jsme kreslili města a jak jsme měli vyluštit ten název kostela.

 

Líbil se mi dnešní program. Všiml, jsem si, že to bylo dnes trochu jiné.

 

Zbývá jen říci, že v záměru pořádat další projektové dny hodláme všichni společně -žáci i pedagogové-pokračovat  i do budoucna.

 

D.Krainová

 

Projektové odpoledne

Záznamy: 1 - 4 ze 61
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>