Extraligoví hokejisté mezi námi...

18.06.2013 20:21

 

Navštívili nás extraligoví hokejisté

 

 

Ve středu 12.6.2013 navštívili druhý stupeň naší školy extraligoví hokejisté Jan Peterek a Daniel Seman.

 

Jednalo se o poměrně vzácnou návštěvu, neboť oba patří mezi nejlepší hráče české hokejové extraligy. Před dvěma roky získali s týmem HC Oceláři Třinec titul mistra extraligy.

 

Hokejisté nejprve odpovídali na otázky moderátorů besedy Tadeáše Zíky a Katrin Walicové. Jan Peterek zdůrazňoval, že sportovních úspěchů by nikdy nedosáhl bez tvrdé dřiny. Daniel Seman nám zase prozradil oblíbené školní předměty, byly jimi tělocvik, zeměpis či dějepis, Jan Peterek naopak nedal dopustit na matematiku.

 

Následné se dětem naskytla jedinečná možnost zhlédnout hokejové umění sportovců. Vybraní žáci druhého stupně čelili samostatným nájezdům hokejistů, kteří s florbalovými hokejkami předváděli publiku pohledné akce a parádní góly. Nutno však podotknout, že žáci naší školy se nenechali zahanbit a řadu šancí hokejových profesionálů pochytali.

 

Na závěr hokejisté ochotně rozdávali autogramy, podepisovali se na kartičky, šály, dresy nebo do památníků. Někteří žáci si odnesli také nevšední zážitek v podobě společné fotografie s těmito příjemnými sportovci.

 

Michal Sojčák

 

Extraligoví hokejisté mezi námi...