Dopravní soutěž mladých cyklistů

26.05.2015 17:00

 

Úspěchy našich žáků v dopravní soutěži mladých cyklistů

 

Již každoročně jsme organizovali školní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. I letos vybraní žáci 4.-8. tříd mohli své znalosti v oblasti silničního provozu a dovednosti na jízdním kole uplatnit v této soutěži.

 

Do školního kola se přihlásilo celkem 31 soutěžících. Soutěž měla 2 části: test z pravidel silničního provozu a jízdu zručnosti na kole mezi překážkami. I přes velkou snahu a úsilí všech postoupili do městského kola za I. kategorii (10-12let) Nikola Čmielová, Klára Lasseková, Matyáš Frýda a Ondřej Vojta a za II. kategorii (13-15let) Kateřina Štemberková, Nela Vojtylková, Pavel Stenchlý a Tadeáš Zíka.

 

I v městském kole, které bylo rozšířeno ještě o jednu disciplínu a to zdravovědu, se těmto žákům velmi dařilo. V I. kategorii jsme obsadili krásné 2. místo a v II. kategorii jsem letos konečně vybojovali místo 1., které nám zaručilo postup do okresního kola. Krom toho jako nejlepší cyklisté v tomto kole byli vyhlášeni a odměněni Nela Vojtylková a Pavel Stenchlý z naší školy. 

 

V okresním kole byla konkurence velká a disciplíny náročnější. Naši žáci se však nenechali zastrašit a bojovali ze všech sil. A to jim nakonec vyneslo nádherné 2. místo a postup do krajského kola, které se uskuteční 28.-29.5.2015 v Odrách.

Gratulujeme a držme jim všichni palce, ať jsou stejně úspěšní jako v kolech předcházejících.

 

 

Školní kolo

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Městské kolo

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Okresní kolo

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>